ساخت و اجرای سر در حیاط و ویلا

ساخت و اجرای سر در حیاط و ویلا

ساخت و اجرای سر در حیاط و ویلا یکی دیگر از خدمات شرکت سقف سیمکا است. سر درب ها پوششی برای درب های حیاط، ورودی ها یا درب های کرکره برقی، در ماشین رو است. که جهت حفظ درب در مقابل عوامل محیطی مانند بارندگی و آفتاب که به مرور در رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی دارند بکار می رود. یکی از مهمترین عوامل زیبایی منازل مسکونی قرار دادن انواع سردرب و تاج برای درب ورودی ساختمان است.

سر درب ها نمای بسیار زیبایی به خانه می دهند. و علاوه بر جلوگیری از ریزش باران در منطقه مورد نظر باعث بروز امنیت نیز می شوند. شرکت سقف سیمکا با استفاده از ورق سفال، پلی کربنات، ورق پلی گلاس، ورق اکریلیک و نورگیر حبابی زیباترین سردرب ها را برای مشتریان اجرا می کند. که علاوه بر زیبایی نورگیر حیاط ساختمان نیز کم نمی شود.

مزایای ساخت و اجرای سر در حیاط و ویلا

اجرای سردر بر قسمت فوقانی درب های حیاط یا در ورودی و درب پارکینگ می تواند از رخنه کردن بارندگی ها و اصابت عوامل خارجی با خود درب و ایجاد پوسیدگی و رنگ پریدگی در پیشگیری نماید. و درب طول عمر بالاتری خواهد داشت. نصب سردرب سوای بر محافظت از درب، ساختمان را از نمای بسیار لوکس و زیبایی بهره مند می سازد. و به ظاهر کلی ساختمان جلوه ی بهتری به ارمغان می آورد. برخی از فعالیت های این شرکت در زمینه سر درب عبارت است از:

 • سر درب ویلایی
 • سر درب ورودی حیاط
 • سر درب ورودی

مراحل ساخت

یکی از شیوه های تولید سر درب که بیشتر برای اداره ها و شرکت ها و موسسات مختلف کاربرد دارد. نصب سردرب با کمک مصالحی مثل آجر، بلوک در جان و با بهره وری از سازه ای محافظ از فلز در اسکلت و کاشی و سرامیک و غیره در نمای ظاهر به کار می رود. که به منظور نصب تابلو یا اسم و نشان محل مورد نظر بکار می رود. این شیوه اضافه بر سنگین بودن سازه تولید شده، استقامت پایین تری در برابر عوامل جوی دارد.

برای هموار ساختن این دو مشکل بافتار آن را از سنگ و سیمان به پلیت های فلزی یا صفحات سیمانی سبکتر تعویض کردند. هر چند که مشکل وزن سنگین و استقامت پایین در مقابل عوامل جوی هموار گردید. ولی از لحاظ ظاهر، زیبایی و جذابیت از تنوع پایین تری متنعم می گردید. به همین جهت برای بخش های گوناگون سر درب ها که حاوی سه بخش است.

از مواد اولیه‌ سبک و با کیفیت به صورت های زیبا و مدرن حالت داده و برای هر بخش مورد استفاده قرار می گیرد. که اضافه بر وزن پایین ‌تر و استقامت بالایی در برابر عوامل جوی خواهد داشت. این موضوع به علت قابلیت رنگ پذیری و همچنین داشتن رنگ های گوناگون و تنوع مدل ها از ظاهری جذابتر نیز بهره مند هستند.

نحوه اجرای سردرب نحوه اجرای سر در

برای تولید سر درب، ساخت و اجرای سردری نخست در سطحی صاف و روی زمین سازه اصلی یا اسکلت آن که حاوی سرهم کردن و کلاف نمای دور و آهن کشی داخلی و تیرریزی آن می باشد را انجام می دهند. (که قاب ظاهری در سه مدل هلالی به داخل یا بیرون و پله ای و سینه کفتری تولید می گردد). و می توان در این مرحله و پیش از سنگین تر شدن سردرب، آن را روی درب و در جای خودش با کمک اتصالات کنترل کرده و سپس اقدام به نصب دامپای زیر و در صورت نیاز طراحی جای هالوژن به منظور نور پردازی اقدام نمود.

طراحی سردر ورودی مجتمع مسکونی مثل اوراق طرح سفال، تایل های پرچین، بام تایل و مدل های گوناگون سنگ ریزه دار مانند تاپ تایل، دکرا، تیلکور، مترو تایل، آلمت، کینگستون و همچنین سفال و آردواز است که در مدل ها و کیفیت های گوناگونی ساخته می شود) که با فلاشینگ یا تیزه آن را آب بندی می کنند.

تمام سردرب ها یا سردری ها از سه بخش ساخته می شوند. که به ترتیب نصب حاوی نمای دور کار و لمبه زیر کار و پوشش سقف شیبدار است. به منظور اجرای نمای دور کار از ورق روغنی با قطر ۰.۹ میلی متر و به طور جوشی بهره وری می نمایند.

هزینه اجرای سردرب حیاط هزینه اجرای سردرب حیاط

هزینه اجرای سردر ورودی ساختمان و پارکینگ بر حسب متریال به کار رفته از جمله دامپا که خود انواع مختلفی دارد مانند: دامپا فلزی روغنی، فلزی رنگی، پی وی سی و چوب و غیره که بیشتر از لمبه های روغنی با قطر ۰.۵ میلی‌متر به کار برده می شود. این مورد برای استقامت و قابلیت جوشکاری به قاب نما نیز احتیاج خواهد داشت. سپس قادر هستند. تا پوشش رویی کار را که از اوراقی مثل گالوانیزه یا سیمانی و سفال یا گالوالیوم و … است را نصب نمایند.

پوشش سردرب ورودی حیاط آپارتمان و ویلا

سر درب ها حفاظی برای درب های حیاط، ورودی ها یا درب های کرکره برقی و در پارکینگ یا ماشین رو و غیره هستند. که برای پوشش درب در برابر بارندگی ها، آفتاب و غیره که با گذشت زمان در رنگ و کیفیت درب اثر منفی دارند نصب می گردد. همه سر درب ها یا سردری ها از متشکل از سه قسمت هستند. که به ترتیب نصب عبارت است از نمای دور کار و پوشش سقف شیبدار می باشد. این نوع از پوشش در مدل های رایج هزینه های زیادی را متحمل نمی سازد، مصالح مورد نیاز برای نصب یک سر درب حیاط حاوی موارد زیر است:

 • ورق طرح سفال پرچین 
 • نما پیشانی 
 • دامپا (لمبه)
 • تیزه گرد یا هشتی فلزی 
 • مضاف بر مصالح بالا، به آهن کشی نیز احتیاج دارد.

اجرای سر درب های زیبا با طرح های های شیک و متنوع

برای نمای دور کار از ورق روغنی با ضخامت ۰.۹ میلیمتر و بصورت جوشی استفاده می کنند. و لمبه یا دامپا زیر کار را می توان از چوب یا پی وی سی یا طلق یا آلومینیوم و گالوانیزه یا ورق روغنی تهیه کرد. که معمولا لمبه فلزی با ضخامت ۰.۵ یا ۰.۶ روغنی بکار می رود. که بدلیل داشتن قابلیت جوشکاری از اسحتکام خوبی برخوردار می شود. قسمت سوم و آخر کار ساخت سردرب، پوشش سقف آن است که انواع مختلفی دارد.

که هم از نظر طرح و هم از نظر زیر سازی و متریال پوششی دارای تنوع زیادی است. که مهمترین و پر کاربردترین آنها از نظر طرح ۱. دوشیب ۲. چهارشیب ۳. طرح چینی ۴ . طرح کتابی می باشد. و از نظر جنس متریال مصرفی نیز به ۱. ورق طرح سفال ۲ . ورق پرچین ۳. تایل طرح چروک ۴. مدل سنگ ریزه دار گالوالیوم (تاپ تایل ، دکرا ، مترو تایل ، تیلکور …) ۵. سفال ۶. آردواز ۳۰×۶۰ و شینگل و آندوویلا میتوان اشاره کرد. که هر کدام از موارد ذکر شده در نمای نهایی ایجاد شده و متراژ کار تمام شده و قیمت کلی کار تاثیر دارند. لذا جهت مشاوره رایگان یا بازدید و یا سفارش با ما در مرکز سقف سیمکا تماس بگیرید. و با بهره گیری از امکانات و محصولات با کیفیت و بروز و تجربه مجریان خوش ذوق و با تجربه ما با اجرای سردربی شیک و با کیفیت عالی نمای زیبایی را به ساختمان خود بیافزایید.

اجرای پیشانی درب حیاط

یکی از شیوه های تولید سردرب که بیشتر برای اداره ها و شرکت ها و موسسات مختلف کاربرد دارد. نصب سر درب با کمک مصالحی مثل آجر، بلوک در جان و با بهره وری از سازه ای محافظ از فلز در اسکلت و کاشی و سرامیک و غیره در نمای ظاهر به کار می رود. که به منظور نصب تابلو یا اسم و نشان محل مورد نظر بکار می رود. این شیوه اضافه بر سنگین بودن سازه تولید شده، استقامت پایین تری در برابر عوامل جوی دارد. برای هموار ساختن این دو مشکل بافتار آن را از سنگ و سیمان به پلیت های فلزی یا صفحات سیمانی سبکتر تعویض کردند. هرچندکه مشکل وزن سنگین و استقامت پایین در مقابل عوامل جوی هموار گردید. ولی از لحاظ ظاهر، زیبایی و جذابیت از تنوع پایین تری متنعم می گردید. به همین جهت برای بخش های گوناگون سردرب ها که حاوی سه بخش است:

 • بیرونی یعنی زیر کار یا لمبه و دامپا
 • قاب دور کار یا نما فلزی
 • سقف کار بصورت شیبدار

اجرای سر درب حیاط زیبا و مدرن

از مواد اولیه‌ سبک و با کیفیت به صورت های زیبا و مدرن حالت داده و برای هر بخش مورد استفاده قرار می گیرد. که اضافه بر وزن پایین‌تر و استقامت بالایی در برابر عوامل جوی خواهد داشت. این موضوع به علت قابلیت رنگ پذیری و همچنین داشتن رنگ های گوناگون و تنوع مدل ها از ظاهری جذابتر نیز بهره مند هستند.

نحوه اجرای سر درب

برای تولید سردرب، ساخت و اجرای سردری نخست در سطحی صاف و روی زمین سازه اصلی یا اسکلت آن که حاوی سرهم کردن و کلاف نمای دور و آهن کشی داخلی و تیرریزی آن می باشد را انجام می دهند( که قاب ظاهری در سه مدل هلالی به داخل یا بیرون و پله ای و سینه کفتری تولید می گردد). و می توان در این مرحله و پیش از سنگین تر شدن سردرب، آن را روی درب و در جای خودش با کمک اتصالات کنترل کرده و سپس اقدام به نصب دامپای زیر و در صورت نیاز طراحی جای هالوژن به منظور نور پردازی اقدام نمود.